Hanh: Shqipëria i ka përmbushur detyrimet

Postuar më: 17 Tetor 2019

Prononcim i Kryeministrit Edi Rama me Komisionerin europian për Zgjerimin, Johannes Hanh, në Bruksel: Komisioneri Johannes Hahn: Ne e konfirmojmë që Shqipëria i ka përmbushur detyrimet. Kishim një marrëveshje bazuar mbi një vendim unanim të...


Kryeministri Rama mikpret homologun italian Giuseppe Conte

Postuar më: 16 Tetor 2019

*Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit italian, Giuseppe Conte: Përshëndetje i nderuar kryeministër! I dashur Giuseppe! Ishte një moment i rëndësishëm ky i ditës së sotme, ku Kryeministri i Italisë ...


Verifikim konsumatorëve BIG të karburanteve në treg

Postuar më: 27 Gusht 2019

Komunikim publik i zëvendëskryeministrit Erjon Braçe: Faleminderit të gjithëve! Do doja të komunikoja disa gjëra me ju, lidhur gjithmonë me veprimin e qartë dhe ligjor të administratës sonë fiskale, doganave dhe të tatimeve, me funksion...


Gjysma e parë e vitit dhe prioritetet deri në 2020

Postuar më: 30 Korrik 2019

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Mirëdita! Faleminderit! E pashë të arsyeshme që sot të bëj një komunikim, për të përmbledhur gjashtëmujorin e pare te vitit, si dhe për të nënvizuar disa prioritete lidhur me periudhën...


Komunikim publik i Kryeministrit pas përfundimit të zgjedhjeve të 30 qershorit

Postuar më: 30 Qershor 2019

Komunikim publik i Kryeministrit Edi Rama pas përfundimit të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit: Të nderuar bashkëqytetarë, me, ose pa përkatësi e bindje politike, brenda, ose jashtë atdheut, kudo ku ndodheni në këtë moment historik! Sot ...


Komunikim i Task-Forcës për garantimin e të drejtave e detyrimeve të administratës

Postuar më: 20 Qershor 2019

Në zbatim të Vendimit nr. 283, datë 10.5.2019, të Këshillit të Ministrave është ngritur Task-Forca, me qëllim garantimin e respektimit të të drejtave dhe detyrimeve që rrjedhin për nëpunësit e administratës, nga “Kushtetuta e Republ...


Bruksel, konferencë e përbashkët e Kryeministrit Rama dhe Presidentit të KE Juncker

Postuar më: 12 Qershor 2019

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Komisionit Europian,  Jean Claude Juncker, në Bruksel: Presidenti Juncker: Zonja dhe zotërinj, kam kënaqësinë e madhe të mirëpres përsëri mikun tim Edi, në Bruksel, në nj...


Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Rama dhe z.Jens Stoltenberg

Postuar më: 2 Qershor 2019

Konferencë për shtyp e kryeministrit Edi Rama me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, z. Jens Stoltenberg Mirëdita të gjithëve! Kryeministri Edi Rama: Pata kënaqësinë të mirëpres sot në Tiranë, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, ...


Operacioni i FRONTEX, thellim i bashkëpunimit me BE në fushën e sigurisë

Postuar më: 21 Maj 2019

Konferencë e Përbashkët për Shtyp e Kryeministrit Edi Rama, Komisionerit Dimitris Avramopoulos dhe Drejtorit Ekzekutiv të FRONTEX  Fabrice Leggeri: Kryeministri Edi Rama: Nuk dua të marr kohë për të përsëritur çka u tha në eventin e ni...


Komunikim i Kryeministrit Edi Rama me gazetarë

Postuar më: 12 Maj 2019

Kryeministri Edi Rama në komunikimin me gazetarët, lidhur me zhvillimet e ndodhura në protestën e opozitës: Në këto momente, kur pa diskutim të gjithë shqiptarët dhe jo ata brenda vendit vetëm, por edhe ata jashtë vendit i kanë sytë të...


Qeveria miraton vendimin për aeroportin e ri ndërkombëtar të Kukësit

Postuar më: 20 Mars 2019

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, deklaratë për shtyp, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave:  Sot në mbledhjen e qeverisë, Këshilli i Ministrave ka miratuar nënshkrimin e Kontratës së Koncesionit për “Re...


Marrëdhëniet me Maqedoninë e Veriut, strategjikisht të pazëvendësueshme

Postuar më: 13 Mars 2019

Konferenca e përbashkët për media e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në Tiranë:  Kryeministri Edi Rama: Mirëdita! I nderuar Kryeministër, I dashur Zoran! Është një kënaqë...


Strategji Kombëtare për Diasporën

Postuar më: 4 Mars 2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, zëdhënësja e Qeverisë, Elisa Spiropali, deklaratë për shtyp: Samiti i Dytë i Diasporës, i cili përkoi me 575-vjetorin ogurmirë të Kuvendit të Lezhës, bashkoi në Tiranë mbi 1 200 p...


Indeksimi i çmimeve të barnave, rritet numri i përfituesve nga skema e rimbursimit

Postuar më: 28 Shkurt 2019

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaratë për shtyp: Jam këtu sot për të komunikuar me qytetarët vendimin më të fundit të Qeverisë, që reflekton indeksimin e çmimeve për barnat e listës së rimburs...


Vlerësim për mbështetjen e PE drejt qëllimit kombëtar, çeljes së negociatave

Postuar më: 28 Shkurt 2019

Deklaratë e zëdhënëses së Qeverisë, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali: Përshëndetje! Së pari, shpreh në emër të qeverisë shqiptare dhe të Kryeministrit, keqardhjen që miqtë tanë nga Parlamenti Eur...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për GazetarëtThis will close in 0 seconds