Mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë

Postuar më: 28 Nëntor 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë lidhur me situatën e krijuar nga tërmetet:   Sot është 28 Nëntori, dita më e vështirë ndoshta e Flamurit në historinë tonë bashkëkohore dhe sigurisht që nuk ...


Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave

Postuar më: 27 Nëntor 2019

 Fjala e kryeministrit Edi Rama, në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave e thirrur gjatë situatës emergjenteve të krijuar nga tërmetet në vend: Mirëmëngjesi të gjithëve! Mblidhemi në këtë sesion të jashtëzakonsh...


SHQIPËRIA SOLIDARE  

Postuar më: 27 Nëntor 2019

Nisur nga solidariteti dhe interesimi i lartë i shqiptarëve kudo ku ndodhen, si dhe duke pasur parasysh nevojën për ta bërë më të shpejtë, më të lehtë dhe transparent, kontributin e çdokujt që dëshiron të japë ndihmën e tij në çdo...


Paketa Anti KÇK me fuqi speciale kundër krimit e korrupsionit

Postuar më: 25 Nëntor 2019

Prezantimi i Paketës Speciale Anti KÇK. Fjala e Kryeministrit Edi Rama: Përpara sesa të filloj prezantimin, fryt i punës intensive të bërë gjatë muajit të fundit, dëshiroj të them dy fjalë lidhur me momentin ku jemi, për ditët e fushat...


 Një ditë historike për sportin shqiptar

Postuar më: 18 Nëntor 2019

Përshëndetja e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e përurimit të “Air Albania Stadium”: “Wow amazing stadium, I should go” Ky ishte mesazhi që më çoi Jose Mourinho, një vizitor shumë special i stadiumeve më spektakolare të  b...


Për legjitimitetin e Gjykatë Kushtetuese

Postuar më: 15 Nëntor 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancë plenare në Kuvend: Edhe njëherë tjetër, Parlamenti është i detyruar të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për shkak të një historie tashmë të zakonshme me Ilir Metën. Edhe njëherë ...


Jo më sportele, 90% e aplikimeve do bëhen online

Postuar më: 12 Nëntor 2019

Takimi i përjavshëm i Kryeministrit dhe koordinatorëve të platformës së bashkëqeverisjes me qytetarë që kanë gjetur zgjidhje për problemet e tyre, duke i adresuar në platformën Shqipëriaqëduam.al:   Kryeministri Edi Rama: Ky ësht...


Konferenca për shtyp mbi përfundimet e Takimit të Ohrit

Postuar më: 11 Nëntor 2019

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama për gazetarët shqiptarë që ndoqën takimin në Ohër: Zoti Kryeministër, faleminderit që na krijuat mundësinë. Nga artikulimi juaj në konferencën e përbashkët për shtyp, u duk që shëndeti ...


Katër liritë e Bashkimit Europian në Ballkanin Perëndimor

Postuar më: 10 Nëntor 2019

Deklarata e Kryeministrit Edi Rama në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Presidentin e Serbisë, Presidentin e Këshillit të Ministrave të Bosnje Hercegovinë dhe ministren e Ekonomisë së Malit të ...


Platforma e bashkëqeverisjes, ndihmë dhe mbështetje për sipërmarrjen

Postuar më: 6 Nëntor 2019

Kryeministri Edi Rama me sipërmarrës dhe përfaqësues të bizneseve në eventin e bashkëqeverisjes, i cili këtë javë i është dedikuar problematikave të sipërmarrjes: Mirëdita! Sot, eventi javor i bashkëqeverisjes i është dedikuar risis...


“N’GAZ” – 20 vjetori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor

Postuar më: 1 Nëntor 2019

Fjala e kryeministrit në 20-vjetorin e themelimit të DPSHTRR, koleksioni “RETRO” Zonja dhe zotërinj Në fakt, mund të jetë pak absurde që si njeriu i vetëm në këtë takim, që nuk di t’i japë makinës, të mbaj dhe fjalën e rastit. ...


R I SH P A LL E T N J O F T I M P Ë R A P L I K I M

Postuar më: 1 Nëntor 2019

PËR POZICIONIN E DREJTORIT TË PËRGJITHSHËM TË INSTITUTIT TË STATISTIKAVE (INSTAT) Mbështetur në fjalinë e fundit, të pikës 10, të vendimit nr.669, datë 7.11.2018, të Këshillit të Ministrave, “Për miratimin e procedurave, të kriter...


Rama-Conte në Romë, për intensifikimin e agjendës së bashkëpunimit

Postuar më: 31 Tetor 2019

Deklarata e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Italian Giuseppe Conte, pas takimit mes tyre në Palazzo Chigi: Kryeministri Edi Rama: Shumë faleminderit, i nderuar Kryeministër, i dashur Giuseppe, për këtë ftesë...


Rama-Mitsotakis, takim me frymë pozitive

Postuar më: 29 Tetor 2019

Kryeministri Edi Rama është pritur në një takim me frymë pozitive nga Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis. Në këtë takim u diskutuan të gjitha çështjet e përbashkëta. Kryeministri i Shqipërisë theksoi se pavarësisht vendimit t...


Shqipëria, marrëdhënie speciale me SHBA

Postuar më: 28 Tetor 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në konferencën mbi politikën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor: Fan Noli tregon se gjatë kthimit nga një takim në Mount Vernon për në Washington u ndesh me Presidentin Willson, t...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për GazetarëtThis will close in 0 seconds